Hayata Dair Herşey..

Bursa
Parçalı Bulutlu
15 Ağustos 2020, 13:35
Türkiye

İnegöl'de aşure kazanları kaynadı

İnegöl Belediyesi tarafından Alanyurt kapalı pazar yerinde, pazarcı esnafına ve mahalle sakinlerine aşure ikramında bulunuldu.

İnegöl Belediyesi paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olan aşure ikramlarına tüm hızıyla devam ediliyor. Sarraflar Çarşısı önünde iki kapılı meydan, Kız İmam Hatip Lisesi ve Akhisar Göçmenler Camiinde verilen aşure ikramlarından sonra, bugün de Alanyurt kapalı pazar yerinde mahalle sakinlerine aşure ikram edildi.

1000 KİŞİLİK AŞURE DAĞITILDI
Alanyurt Kapalı Pazar yerinde 1000 kişilik aşurenin dağıtımının gerçekleştirildiği etkinliğe İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Vehbi Durgut, Belediye Başkan yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri ile Ak Parti İlçe Yöneticileri de katıldı. Başkan Aktaş, Vehbi Durgut ile aşure kazanının başına geçerek Alanyurt mahalle sakinlerine tek tek aşure ikram ettiler. İkram sonrası Başkan Aktaş, pazar yerini ile gezerek, hem esnaf ile hem de mahalle sakinleri ile hasbihal etme fırsatı buldu.

AŞURE İKRAMLARI DEVAM EDECEK
Mahalle sakinlerinin yoğun katılım gösterdiği aşure etkinliğinde kısa bir açıklama yapan Başkan Aktaş, “Bildiğiniz üzere İnegöl Belediyesi olarak farklı birkaç okulumuzda, yine çarşı merkezinde iki kapılı meydan olarak tabir ettiğimiz yerde ve son olarak Akhisar Göçmenler Camiinde aşure ikramlarını gerçekleştirmiştik. Bu hafta da Alanyurt kapalı pazar yerindeyiz. Burada mahalle sakinlerimize iki noktadan aşure dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Sağ olsunlar başta hanımefendiler olmak üzere pazara alışverişe gelen vatandaşlarımız aşureden tadıyorlar. İnşallah Perşembe günü Mer-padayız. Cuma günüde Mesudiye Merkez camiinde olacağız” şeklinde konuştu.

İNEGÖL AŞURENİN TATLARINA SAHİP
Şehrimizin farklı noktalarında gerçekleştirdiğimiz aşure ikramları ile ilçe halkımızın ağızlarını tatlandırıyoruz diyen Aktaş, “Tabi İnegöl Aşure gibi diyoruz. Aşure nasıl farklı meyve ve sebzelerden oluşuyorsa, İnegöl’de farklı kültürlerden insanların bir araya geldiği bir şehir. Ve aşure gibi anlamlı olan İnegöl’e de tatlı aşure ikramı yakışır kabilinden böyle farklı noktalarda aşure ikramlarında bulunuyoruz. Son olarak Cenabı Allah birliğimize ve beraberliğimize vesile kılsın diyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

Köşe Yazıları