Hayata Dair Herşey..

Bursa
Parçalı Bulutlu
15 Ağustos 2020, 13:33
Gündem

Vergi ve gecikme cezaları kaldırılıyor

Başbakan Yıldırım, birikmiş vergi ve gecikme cezalarının kaldırıldığını açıkladı. 15 Temmuz2daki birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Yıldırım "Süreci birlikte yürüteceğiz. 15 Temmuz'da beraberdik bundan sonrada tasada ve sevinçte de beraber olacağız" dedi. Yıldırım, iş dünyasına içinizdeki FETÖ mensuplarını temizlemeleri çağrısını yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde oda ve borsa başkanlarına seslendi. Pazar günü yapılacak mitinge bütün milleti davet eden Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Sizler üreten ürettiğini satan istihdam oluşturanların temsilcilerisiniz. Alın teri döküyorsunuz. Açılan köprülerde yollarda yapılan hızlı trenlerde sizin hisseniz var, akıl ve alın teriniz var. Emek ve fedakarlığınız için teşekkür ediyorum.

Darbecilerin hızla tespit ve yargıya teslim edilmesi için OHAL ilan ettik OHAL millet için değil biz kendimize ilan ettik. Ekonomik ve sosyal hayat aynen devam ediyor hatta eskisinden daha fazla canlanarak devam edecek. Bayramdan önce sizlere müjdelerimiz oldu ama bu hain örgüt bayramdan sonra bunların önüne geçmek istedi. Meclis'i çalıştırmaya devam ettik. İş hayatını ilgilendiren kanunları çıkardık ve hayata geçirdik.

Birikmiş vergi cezaları kalkıyor

Muhtasar ile sigorta artık birlikte, ayrı beyannamelere gerek yok. Yepyeni bir yatırım teşvik sistemi hayata geçiyor. Bölgesel kalkınmaya ve istihdama katkı sağlayan yatırımlara sınırsız özel destek verilecek.

Vergi prim borçlarını 36 aya kadar taksitlendiriyoruz. Vergi ile ilgili davalar ortadan kaldırılıyor. Artık mahkemelerle işiniz olmayacak. Birikmiş vergi cezalarını ortadan kaldırıyoruz. Matrah artırımı getiriyoruz. Geçmişe sünger çekiyoruz.

"Aralarında zerre kadar fark yok"

Himmet adı altında haraç toplayan, soruları çalan, şantaj yapan, tehdit eden, insanları dinleyen, fişleyen bu küresel örgüt bundan sonra bu topraklarda yaşam hakkı bulamayacak. Bu örgütle bölücü PKK örgütü arasında zerre kadar fark yok. İkisinin de düğmesi aynılarının elinde. İkisi de aynı merkezlerden kontrol ediliyor.

Ne söylerseniz söyleyin hiçbir şey fark etmez. Çünkü ülkesine inanan, ülkesinin yönetimine güvenen, Cumhurbaşkanına güvenen 79 milyon vatan evladı var. Sizin ne söyleyeceğiniz önemli değil. Bizim geleceğimizi, bizim kaderimizi hariçten gazel okuyanlar değil, bu millet belirler.

"Süreci birlikte yürüteceğiz"

Artık devletin bütün birimleri, milli iradeye kurşun atan zihniyetten tek tek temizleniyor. Sizden önemli istirhamım şudur; benzer şekilde iş dünyası olarak, sanayicilerimiz olarak, borsalarımız olarak da kendi insanına bomba atacak kadar alçaklaşmış bu terör mensuplarına yer vermeyin, bunları temizleyin. Bundan sonra daha güçlü bir ordu ve kaliteli bir bürokrasiyle güçlü bir iş dünyası olacak. Süreci birlikte yürüteceğiz. 15 Temmuz'da beraberdik bundan sonrada tasada ve sevinçte de beraber olacağız. Ankara ve İstanbul dışında yaşan vatandaşlarımızı bu olayı sınırlı hissettiler birlikte ayağa kalkarak bu tehdidi yok ettik.

Sadece darbenin karşısına çıkmadık geleceğimize teminat altına aldık. Kıymetli misafirler Türkiye'nin geleceği daha aydınlıktır. Milletimiz rahat olsun iş dünyamız müsterih olsun. AK Parti iktidarı bundan sonra aynı kararlılıkla yatırımlara devam edecek.

Yenikapı'da yapılacak Demokrasi ve Şehitler Mitingi

MHP Genel Başkanı katılacak. Ümit ediyorum ve bekliyorum ki Sayın CHP Genel Başkanı da orada olsun ve böylece ülkemizde darbe süreci ile ortaya çıkan birlik, kardeşlik, dayanışma ruhu orada da zirveye çıkmış olsun.

Köşe Yazıları